רישיון קנאביס

טיפול בקנאביס רפואי

התמודדות עם כאבים כרוניים עלולה לפגוע קשות באיכות החיים שלנו: בעבודה, בהנאות החיים, בשינה. המודעות לאפשרויות השונות לטיפול בכאב הולכת וגדלה כל העת, וכך גם סל הכלים הרפואיים הקיימים. כל אלו מספקים למתמודדים עם כאב תקווה שלא הייתה קיימת בעבר, ומעניקים להם אפשרות ממשית לשיפור באיכות החיים.

למידע נוסף השאירו פרטים :

4 השלבים לקבלת קנאביס רפואי

שלב ראשון: אם אתם סובלים מכאבים כרוניים אתם עשויים להיות זכאיים לקבלת רישיון שימוש ואחזקה של קנאביס רפואי. משרד הבריאות פרסם רשימת התוויות (נוהל 106) ובו פירוט מדויק עבור אילו מחלות ניתן לקבל רישיון קנאביס רפואי בישראל. בכדי לקבל רישיון בקנאביס רפואי אתם צריכים שרופא מורשה יראה אתכם. ולכן במרכז רפואי ארבל- ריכזנו עבורכם את מיטב הרופאים שתחום מומחיותם הוא בכאב וטיפול ע"י קנאביס רפואי.

שלב שני: הולכים לרופא קנאביס? יש להבדיל בין רופא ממליץ לרופא מנפיק. רופא ממליץ- הינו רופא מומחה אשר יכול להמליץ על שימוש בקנאביס. ההמלצה של רופא ממליץ מוגשת למשרד הבריאות לצורך בחינה ואישורים פרטניים. רופא מנפיק- הינו רופא מטעם משרד הבריאות אשר קיבל הסמכה להנפיק רישיונות לקנאביס מטעם משרד הבריאות. בישראל ישנם 30 רופאים מנפיקים של רישיון בקנביס אשר מסונפים לבתי חולים ציבוריים ותפקידם להנפיק רישיונות קנאביס לחולים של המוסד אליהם הם שייכים.

שלב שלישי: מה אומרים לרופא הממליץ? כדי להוציא רישיון בקנאביס מומלץ להגיע לרופא עם כל ההיסטוריה הרפואית הקשורה למחלה/תסמונת הכאב. היסטוריה רפואית של שנה לפחות, ובה פירוט על ההתמודדות עם הכאב, איזה טיפולים, אפקט מקל, תופעות לוואי וכו'. על פי זה רופא ממליץ יוכל להמליץ/לא להמליץ על טיפול בקנאביס.
לבסוף הרופא הממליץ ישלח את המלצתו למשרד הבריאות על פני טופס מקוון של משרד הבריאות.

על הטיפול בקנאביס רפואי

מה החוקים?

מי זאכי לקבל קאנביס?

מה החוקים ?

שאלות נפוצות

קנאביס לטיפול בכאב כרוני

כאב כרוני הוא מצב בריאותי קשה המשפיע באופן דרמטי על חייהם של מאות אלפי ישראלים הלוקים במחלות כאב.  אנשים הסובלים מכאב כרוני "מבלים" זמן רב במרפאות כאב ומתנסים בשלל טיפולים ותרופות עתירות תופעות לוואי קשות החושפות אותם לסכנת התמכרות קשה ואפילו למוות – במה שהפך למגיפה רשמית בארה"ב.

קנאביס הוכיח עצמו כמשכך כאבים יעיל ובעל תופעות לוואי שאינן קשות ומסוכנות כשל תרופות קונבנציונליות. מטופלי כאב שעברו לצרוך אותו מצאו עצמם מורידים את מינון תרופות המרשם עד לכדי אפס מוחלט.

מטרות השימוש בקנאביס

השימוש בקנאביס (Cannabis) למטרות רפואיות ידוע מזה אלפי שנים. הקנאביס נכנס לשימוש רפואי בישראל בהתוויות רפואיות מסוימות כדוגמת ממאירות פעילה או סופנית, כאב כרוני על רקע עצבי (Neuropathy) ועוד. ניתן להשתמש בצמח עצמו או במרכיביו לטיפול במחלות והקלת תסמינים כגון בחילות והקאות. יחד עם הפוטנציאל התרופתי הרב של הטיפול, ידועות גם תופעות לוואי שלו, ונוסף על כך יש להיזהר משימוש לרעה בו. הכרת היתרונות והחסרונות של הקנאביס הרפואי, יחד עם צורות הצריכה שלו והחוק בישראל תאפשר בחירה מושכלת של טיפול, תוך התחשבות במכלול הגורמים המשפיעים.

מטופלים כותבים לנו

רישיון קנאביס

טיפול בקנאביס רפואי

קנאביס לטיפול בכאב כרוני

כאב כרוני הוא מצב בריאותי קשה המשפיע באופן דרמטי על חייהם של מאות אלפי ישראלים הלוקים במחלות כאב כמו פיברומיאלגיה, CRPS ועוד. אנשים הסובלים מכאב כרוני "מבלים" זמן רב במרפאות כאב ומתנסים בשלל טיפולים ותרופות עתירות תופעות לוואי קשות החושפות אותם לסכנת התמכרות קשה ואפילו למוות – במה שהפך למגיפה רשמית בארה"ב.

קנאביס הוכיח עצמו כמשכך כאבים יעיל ובעל תופעות לוואי שאינן קשות ומסוכנות כשל תרופות קונבנציונליות. מטופלי כאב שעברו לצרוך אותו מצאו עצמם מורידים את מינון תרופות המרשם עד לכדי אפס מוחלט.

 

שאלות נפוצות

מטופלים כותבים לנו

מטרות השימוש בקנאביס

שימוש בקנאביס (Cannabis) למטרות רפואיות ידוע מזה אלפי שנים. הקנאביס נכנס לשימוש רפואי בישראל בהתוויות רפואיות מסוימות כדוגמת ממאירות פעילה או סופנית, כאב כרוני על רקע עצבי (Neuropathy) ועוד. ניתן להשתמש בצמח עצמו או במרכיביו לטיפול במחלות והקלת תסמינים כגון בחילות והקאות. יחד עם הפוטנציאל התרופתי הרב של הטיפול, ידועות גם תופעות לוואי שלו, ונוסף על כך יש להיזהר משימוש לרעה בו. הכרת היתרונות והחסרונות של הקנאביס הרפואי, יחד עם צורות הצריכה שלו והחוק בישראל תאפשר בחירה מושכלת של טיפול, תוך התחשבות במכלול הגורמים המשפיעים.

 
 

על הטיפול בקנאביס רפואי

מה החוקים ?

מי זכאי לקבל ?

מהו נוהל 106 של משרד הבריאות?

יש לכם שאלות? רוצים לדבר איתנו?

שעות פעילות מוקד טלפוני הינם :

בימים א-ה בין השעות 9:00-19:00

סגירת תפריט
Call Now Button